بدنه خبر

صفحه نخست /اطلاع ازنحوه استفاده از کارت ...

اطلاع ازنحوه استفاده از کارت اعتباری گرنت

سه‌شنبه / 10 اسفند 1395

احتراماً با توجه به برنامه پرداخت گرنت با استفاده از کارت‌های اعتباری بانک ملت توجه به چند مورد زیر ضروری است؛

الف- در سیستم جدید، با درخواست عضو محترم هیات علمی در سامانه پژوهشی (ژیرو)، قسمت درخواستها، برای دریافت اقساط گرنت (که در سه قسط تعریف شده‌است) وبعد از تایید شورای پرداخت گرنت (بدهی قبلی نباید داشته باشد) اعتباری معادل مبلغ مورد نظر، در کارت اعتباری فرد، منظور خواهد شد.

ب- این کارت براساس آیین نامه گرنت و فقط برای پرداخت هزینه‌های مجاز و مصوب در آیین‌نامه مذکور می‌باشد و پرداخت‌های مربوط، باید از طریق آن انجام شود. لازم به ذکر است در تمامی مراحل تسویه حساب، ارائه اسناد هزینه‌ای الزامی است.

ج- این کارت قابلیت انتقال وجه به صورت کارت به کارت را تا سقف سه میلیون تومان در روز دارد که البته اگر این انتقال به حسابی در بانک ملت باشد و از طریق خودپرداز (ATM) بانک ملت صورت گیرد، محدودیت مبلغ را نخواهد داشت.

د- از این کارت می توان بدون محدودیت و سقف برداشت، توسط دستگاه‌های خرید فروشگاهی (POS) که در فروشگاه‌های تجهیزاتی موجود است، استفاده نمود.

ه- روزانه می توان تا سقف دویست هزار تومان و حداکثر تا 10 درصد هر قسط، برداشت نقدی از طریق دستگاه‌های خودپرداز (ATM) انجام داد. البته توصیه می شود برای پرداخت دستمزد یا حق‌الزحمه به دانشجویان یا سایر افراد از روش انتقال کارت به کارت استفاده شود و حتی‌المقدور از برداشت نقدی وجوه پرهیز فرمایید.

و- در صورت برداشت نقدی پول، یک ماه برای ارائه اسناد هزینه‌ای آن فرصت خواهد بود و درصورت گذشت بیش از یک ماه، اسناد، مورد پذیرش امور مالی نخواهد بود.

ز- با انجام هر تراکنش (برداشت یا واریز وجه به کارت) یک پیامک به تلفن همراه فرد دارنده کارت مخابره می شود که بدین وسیله فرد از اعتبار کارت خود آگاه می‌شود، بدیهی است ازآنجایی‌که ماهیت کارت، اعتباری است درصورتی که از طریق خودپرداز اقدام به اخذ موجودی شود، موجودی کارت صفر نمایش داده می‌شود که از این‌روی توصیه می شود برای آگاهی از باقیمانده اعتبار کارت خود به پیامک‌های دریافت شده از بانک مراجعه فرمایید.

ح- درصورتی‌که وجه انتقالی بیش از سه میلیون تومان در روز است و فرد دریافت کننده وجه، فاقد حساب در بانک ملت است، دارنده کارت می تواند وجه مورد نظر را تا سقف سه میلیون تومان (روزانه) به یک کارت واسطه منتقل و سپس از طروق مختلف نظیر اینترنت بانک، موبایل بانک یا واریز وجوه به صورت حضوری و از طریق شعبه بانکی به حساب فروشنده کالا یا خدمات منتقل کند.

ط- مبالغی که می توان بدون فاکتور از محل گرنت پرداخت کرد (30 درصد هر قسط) باید از طروقی که در بالا اشاره شد پرداخت شوند و تراکنش‌ها باید با لیست اظهار شده (لیست 30 درصد) مطابقت داشته باشد. انتقال مبلغ 30 درصد به حساب‌های شخصی ممنوع است و باید حتما به حساب فروشنده یا ارائه دهنده خدمت واریز شود.

ی- از قابلیت‌های این کارت، تعریف محدوده زمانی قرارداد گرنت است و بالتبع اعتبار کارت تا تاریخ 31 شهریور سال بعد خواهد بود و از آن پس امکان هرگونه تراکنشی وجود نخواهد داشت (تازمانیکه قرارداد گرنت بعدی منعقد شود).

ک- انتقال اعتبار هرکارت به کارت عضو هیات علمی دیگر (درمواردی نظیر حضور در فرصت مطالعاتی یا ...) فقط با ارائه وکالت محضری ممکن خواهد بود.   

در پایان مجدداً یادآوری می‌شود که در هنگام تسویه حساب اقساط، ارائه اسنادی نظیر فاکتور فروش یا فیش بانکی و ... به حوزه مالی دانشگاه الزامی است.

درصورت مفقود یا مخدوش شدن کارت، در اسرع وقت این حوزه و بانک ملت شعبه مرکزی را مطلع فرمایید.

 

با تشکر

 مدیریت امور پژوهشی دانشگاه

 

بایگانی خبرها